Domek Ogrodowy

Ogrody to już nie tylko przydomowa ozdoba pełna kolorowych kwiatów, ale również miejsce relaksu i odpoczynku. Aby była to przestrzeń bezpieczna i sprzyjająca wypoczywaniu, powinna być wolna od wszelkiego rodzaju narzędzi, czy sprzętu. Tylko gdzie to schować, gdy w garażu już nie ma miejsca? Świetnym rozwiązaniem ułatwiającym porządkowanie przydomowego terenu jest domek ogrodowy. Firma Domkizbalika.pl oferuje szeroką gamę tego typu projektów. Cechuje je nie tylko funkcjonalność, ale także świetny wygląd.

Domki ogrodowe wykonywane są z najwyższej jakości drewna świerku syberyjskiego. Gatunek ten jest charakterystyczny dla obszarów o surowym klimacie. Dzięki panującym tam mało sprzyjającym warunkom, słoje drzewa przyrastają powoli, jednak włókna stają się wytrzymałe i jednocześnie elastyczne. Firma wykorzystuje do budowy jedną z najlepszych technologii: „pióro i wpust”. Polega ona na wsuwaniu tzw. pióra jednego balika, we wpust kolejnego. Metoda ta gwarantuje dużą powierzchnią klejenia, co natomiast sprawia, że konstrukcja jest stabilna.

Dużą zaletą tego rodzaju budynków jest również brak konieczności uzyskiwania pozwolenia na budowę. Wystarczy zgłoszenie w urzędzie, by móc cieszyć się nowym elementem w ogrodzie. Wszystkie oferowane domki ogrodowe po zmontowaniu natychmiast pokrywane są środkiem impregnującym, którego zadaniem jest ochrona przed szkodnikami oraz atakiem grzybowym.  Domki ogrodowe wyposażane są w okna, czy nawet przeszklone drzwi, dzięki czemu wnętrze jest jasne i przyjazne. Dach takiego budynku można pokryć klasyczną papą, bądź kolorowym gontem, który może nadać całości wyjątkowego uroku.

Domki ogrodowe można również wykorzystywać w innych celach, niż składzik na narzędzia. Mogą one spełniać funkcję miejsca do spotkań z przyjaciółmi, czy zabaw dzieci. Co prawda najczęściej nie oferują one dużej powierzchni mieszkalnej, ale wystarczającą by wypić kawę, czy nawet przenocować. Co więcej domki ogrodowe są fantastyczną dekoracją. Dzięki nim przydomowy teren już nie musi być nudny.