Domki Ogrodowe Drewniane

Drewniane domki ogrodowe to konstrukcje, które zdobywają coraz większą liczbę zwolenników. Chcemy przyozdobić przydomową zieleń czymś pięknym i jednocześnie funkcjonalnym. Możliwości jest całkiem sporo, w zależności od potrzeb, każdy znajdzie coś dla siebie.

Domki ogrodowe drewniane spełniające funkcję altanki. Są to zazwyczaj konstrukcje o ciekawych, mniej standardowych kształtach. Projektowane zarówno na podstawie prostokątnej, jak i wielokątnej. Mogą występować w wersji zamkniętej oraz o otwartej przestrzeni. Popularne są również altanki ze ścianami w postaci ozdobnej kratownicy, bądź w większości oszklonymi. Kolejną możliwością są drewniane domki ogrodowe stanowiące tzw. narzedziówki. Są to zazwyczaj budowle o niewielkiej powierzchni, ponieważ ich główną funkcją jest przechowywanie sprzętów i narzędzi. Mogą również pełnić funkcję niewielkiej altanki.

Kolejną możliwością jest domek grillowy. Jest to rozwiązanie idealne dla smakoszy grillowanych potraw. Drewniany domek ogrodowy z zewnątrz przypomina altanę, natomiast wewnątrz można znaleźć profesjonalną platformę do grillowania, blat do przyrządzania potraw, ławeczki oraz stolik. Ciekawym rozwiązaniem jest wewnętrzny komin, którego zadaniem jest  ogrzanie wnętrza. Dzięki temu grillowanie zimą już nie musi być marzeniem.

Mimo, że przeznaczenie drewnianych domków ogrodowych może być bardzo różne, wszystkie potrafią wyglądać rewelacyjnie. Każdy z nich nada smaku Twojemu ogrodowi. Drewno jako naturalny surowiec, bez problemu potrafi się wkomponować w otaczającą zieleń. Dodatkowo każdy z domków można ozdobić według własnych upodobań. Drewno może mieć swoją naturalną barwę, może być dodatkowo polakierowane lub pomalowane impregnatem o dowolnej barwie. Istnieje również możliwość pokrycia dachu standardową papą lub kolorowego, różnokształtnego gontu.

Dla większości osób bardzo istotna jest również kwestia późniejszej konserwacji drewnianych konstrukcji. Jak się okazuje jest ona niezwykle prosta. Wystarczy pamiętać o systematycznej impregnacji, by drewno cieszyło się świetną kondycją długie lata.